Buyfeel – Novinka v limitované edici od Tomáše Honze

Buyfeel – Novinka v limitované edici od Tomáše Honze

Při rozšiřování portfolia Buyfeel si jeho art manažeři kladou za cíl vyhledávat rozmanité autory a představovat jejich kvalitní umělecká díla evokující osobitý názor a emoce. Některé z těchto výtvarníků poté oslovíme k exkluzivní spolupráci a vytvoření díla pro naši limitovanou edici. Výjimečný autorský rukopis, špičkové polygrafické provedení, malý počet emitovaných kusů a právě individuální emoce obrazu jsou základem portfolia Buyfeel Limited. Dnes Vám chceme představit tajemný obraz “Ztracený ráj”, který pro Buyfeel připravil malíř Tomáš Honz. 


Spolupráce s Tomášem Honzem na jeho díle pro limitovanou edici začala výběrem z možných témat zachycených ve skicách. Pro výběr výjimečných emocí se nabízelo více námětů, ale zpracování rukou tvořících krajinu a evokujících rozmanité pocity nakonec zvítězilo. Samotné dílo je vytvořeno moderními trendy počítačové grafiky a kresby, kdy část krajiny, lineární kompozice a hlavní celky jsou vytvořeny kresbou na tabletu a dále kolorovány. Jedná se o dílo, které narozdíl od jiným printů v naší edici neprocházelo postprodukcí po tisku. Jiné obrazy jsou totiž v celé emisi originálně kolorovány a vzniká tak vlastně unikátní sada několika málo “originálů” s autorskou signaturou a sběratelským číslem.

Aby vynikly autorské tahy a krajina měla ostrost a hloubku vzdáleného horizontu byla zvolena vysoce estetická polygrafického zpracování. Print na fotografickém papíru je “zalit”  silným akrylátovým sklem  a obraz proto i bez adjustace vypadá velice reprezentativně. Tento print jsme oficiálně představili našim VIP klientům a partnerům v březnu 2011 v rámci prezentace celé kolekce v brněnském hotelu  Noem Arch. Přesně podle našeho očekávání vzbudil různorodé emoce, představy a názory.

Pro někoho je tajuplným a klidným jitrem postapokalyptické krajiny a pro druhé smutným a emionálně značně rozporuplným výjevem fantazijního světa. Shoda však, a to nás těší, panuje v hodnocení vysoké kvality provedení. Jsme rádi, že dnes můžeme představit tento print i čtenářům Artfeel.

Jak působí na Vás? Líbil by se Vám v pokoji či kanceláři?

více o kolekci limitovaným printů Buyfeel Limited najdete zde

více o prodeji nebo pronájmu tohoto díla najdete zde

No Responses to “Buyfeel – Novinka v limitované edici od Tomáše Honze”

Leave a Reply