Diddo Velema a jeho plynové masky v luxusním provedení pro náročné klienty

Diddo Velema a jeho plynové masky v luxusním provedení pro náročné klienty

Klima současného světa vytváří potřebu být neustále ve střehu před nástrahami ekologických kolapsů, chemických válek a konfliktů. Alespoň to si pravděpodobně myslí designér Diddo Velema, který ve spolupráci s takovými módními domy jako například Gucci a Luis Vuitton připravil kolekci plynových masek pro náročné klienty. I přes bizarnost daného produktu je potřeba ocenit jeho vtipnou nápaditost a vysoké estetické provedení.

Diddo Velema - Gasmask studio Brown

Tyto designové kousky jsou každopádně skvělým umělecko – obchodním tahem z několika důvodů.

1) Po staletí se jasně ukazuje, že chcete-li vytvořit dílo, které Vás proslaví, prodá se za ohromné peníze a svého tvůrce katapultuje do první ligy bez dalších otázek, pak musí být opředeno mnoha superlativy a hodně se lesknout. Rozhodně to není ten případ, kdy z  “prostého” pískovce vytesáte třebas i fantastickou sochu. Tato díla vyžadují superdrahé kameny zasazené do superdrahých kovů. Prostě  když je na něčem diamant, tak to nemůže být levné a když použijete stovky nebo dokonce tisíce diamantů, tak je jakékoliv estetické hodnocení zcela bezzubé.

Diddo Velema - Gasmask studio Diamant

2) Čím bizarnější předmět si jako matrici pro posetí diamanty vyberete, tím větší šance na úspěch. Skvělým příkladem je třeba dílo Damiena Hirsta  “For the Love of God” – tuto lebku zdobí 8601 diamantů zasazených do platiny a s výrobní hodnotou 15 miliónů liber je to historicky nejdražší dílo, co do použitého materiálu. Dále je to ovšem také nejdražší plastika žijícího autora vydražená v roce 2006 za 100 miliónů dolarů (cca. 1.8 mld. CZK)

Damien Hirst - "For the Love of God"

3) S rostoucím bohatstvím přichází ztráta soukromí, bezpečí a mnohdy i vlastní identity. Od takového stavu není daleko k obavám, strachu a fóbiím. Z biografií mnohých boháčů, kteří svá sídla ponořily do betonových základů protiatomových krytů je zjevný enormní strach o sebe samotné.

Takže sejde-li se plná peněženka a thanatofóbie, pak zakoupení plynové masky s brilianty je vlastně zcela pochopitelné gesto. A pokud by snad na svět měla přijít ničivá destruktivní apokalypsa, jenž vše krásné, velké a lesklé zničí, pak následná procházky sutinami musí mít sty a švih s logem luxusní módní značky.

To je jistá věc.

Diddo Velema - Gasmask studio white

 

Diddo Velema - Gasmask trio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroje:

1) http://bydiddo.com

2)http://buyfeel.eu/special-investice-do-umeni-1-nejdrazsi-umelecka-dila-soucasnosti/?lang=CS

No Responses to “Diddo Velema a jeho plynové masky v luxusním provedení pro náročné klienty”

Leave a Reply