Pozvánka – Langhans – FOTO VIRUS / C Action

Langhans. Galerie s krásným jménem a bohatou historií. Současná výstava fotografií přináší pohled téměř dvaceti současných fotografů z různých koutů planety na svět. Pod název FOTO VIRUS se dá schovat spousta pojmů, běžte se přesvědčit.

Inspirativní a hravé prostory této galerie nabízí vjem nejen děl, avšak k celkové atmosféry výstavy a podporují tak umocnění pocitu kulturního zážitku a vtažení do světů vystavujících. Galerie má nového kurátora, Walter Keller, jež je uznávaný galerista především ve světě. Pod heslem „Books and Looks“ je zde vystaveno několik unikátních výtisků deseti knih o současné fotografii. Jsou připraveny k prolistování a v Česku je několik z nich prvně. Knihy jsou precizně zpracované a otázku současné fotografie do čista pročesávají. Něco pro fajnšmekry.

Soustředěnost na především mladé současné autory světového charakteru je slibná nejen pro tuto výstavu. Ráda bych konkrétně upozornila na několik jmen. Giacomo Costa – jeho svět a dílo je doslova postaveno na netradičních a jiných základech. Něco nového, neotřelého. Alexander Gronsky – obraz Estonska. Flore-AëLSurun, Asiu, LovisaRingborg, Lia SaileWhistable, Victor Albrow. Ti a další.

Návštěvou této výstavy můžete strávit stabilní čas, věnovaný návštěvám galerií, nebo taky klidně dvě odpoledne. Tři tisíce tištěných materiálů na stránkách velice kvalitně zpracovaných knih se nenabízí tak často. Zkuste sami.

Výstava potrvá do 15. Května.

Těšme se i na další projekty v prostorách inspirující galerie Langhans.

http://www.langhansgalerie.cz/

autorka: Lucie Hojná

No Responses to “Pozvánka – Langhans – FOTO VIRUS / C Action”

Leave a Reply